Facebook Instagram
ee en
  Eestimaa iluaedade veebikeskkond
Otsi Eesti iluaedu
Info
Info
Info
Vaata kaardil
Esiletõstetud
Otsi nimekirjast
Hooajalised aiad
Sibullilled
Rhododendronid
Roosid
Elulõngad
Püsikud
1 / 10 Uibu talu aed Loe lähemalt » info
2 / 10 Tamme Talu Ürdiaed Loe lähemalt » info
3 / 10 Nõrga Talu Loe lähemalt » info
4 / 10 LUUA ARBOREETUM Loe lähemalt » info
5 / 10 RANNAMETSA ARBOREETUM Loe lähemalt » info
6 / 10 GALINA JA JELENA ILUAED PAIKUSEL Loe lähemalt » info
7 / 10 AIAKUJUNDUSBÜROO R&AR NÄIDISAED Loe lähemalt » info
8 / 10 ROOSOJA TALU Loe lähemalt » info
9 / 10 KADRIN KAASIKU KODUAED Loe lähemalt » info
10 / 10 ASU TALU Loe lähemalt » info
Prev. Next

Eestimaa iluaiad

Tere tulemast!

Oled külastamas Eesti esimest internetipõhist iluaedade andmebaasi. Üle Eesti on kujundatud ja rajatud väga kauneid ja mitmekesiseid aedu. On selgelt tunda, et huvi iluaianduse vastu on jätkuvalt kiirel tõusuteel.

Selle lehe eesmärk on aidata kaasa iluaianduse edendamisele meie kodumaal. Kogume, talletame ning jagame informatsiooni Eesti iluaedadest, aiakujundajatest ning toome teieni aiandusalaseid sündmusi ja uudiseid.

Paljud, kuid mitte kõik siinse andmebaasi erakätes olevad kaunid aiad on külastajatele avatud, seda eelneval kokkuleppel ja eraaedade privaatsust austades. Lisaks on andmebaasis info avalike parkide ja botaanikaaedade kohta. Sisestame pidevalt andmeid uute aedade kohta juurde.

Seega kui oled aiaomanik ning leiad, et Sinu aed võiks oma liigirikkuse ja kujundusliku poole pealt teistelegi huvi pakkuda, palun anna endast märku. Igasugused vihjed ka teiste aedade kohta on oodatud. Eestis on kindlasti palju ilusaid aedu, mille kohta info ei ole veel meieni jõudnud.

Et Eesti iluaianduse kunst edeneks!
Toredat avastamisrõõmu!

Uudised

Euroopa Aiad 2018

üle Eesti

Eesti Muinsuskaitse Selts kutsub aiaomanikke avama oma aedu 1– 3. juunini toimuvatel Euroopa kultuuripärandiaasta programmi kuuluvatel avatud aedade päevadel. Praegu on just õige aeg oma aed selleks ürituseks registreerida!
Loe lähemalt »

Üleskutse Eestimaa aedadele

Euroopa Nõukogu juures tegutseb Euroopa riikide arhitektuuri- ja arheoloogiapärandiga tegelev võrgustik HEREIN, mis kutsub 2018. aasta juuni esimesel nädalavahetusel avalikkusele tutvustama Euroopa erinevaid aedu – nii ajaloolisi kui kaasaegseid, juurvilja- ja puuviljaaedu, ühiselt rajatud aedu …. kõikvõimalikke. Võimalus liituda ka Eesti aedadel!
Loe lähemalt »

Iiristepäev

Tartumaa

28. mail toimus Tartumaal Pähkli talus Iiriste päev, kus sai õitsemas näha paljusid madala kõrgusega aed-iiriseid, põnevaid priimulaid, tulpe ning palju-palju muud. Kes sellel päeval kohale ei jõudnud, saavad õisi täis aiast osa piltide näol.
Loe lähemalt »

Kevadisi õisi nautima!

Kes pole veel jõudnud kevadisi õisi nautima, siis lähenev nädalavahetus on selleks veel õige aeg. Tartu Ülikooli Botaanikaaias on peale sibullillede ka teisi vahvaid tegelasi, kelle kevadist tärkamist jälgida. Tallinna Botaanikaaias toimub 30. aprillil teemapäev "Varakevad aias. Koerahambast linnupiimani".
Loe lähemalt »

ÜLESKUTSE AIASÕPRADELE

Kutsume Sind üles saatma meile vihjeid kauni kujundusega, liigirikka või põnevate lahendustega iluaedade kohta, mis pole veel Eesti iluaedade andmebaasi jõudnud. Ootame liituma iluaedu, kelle omanikud soovivad oma aia lugu teistega jagada ning vahel ka oma aia väravaid avama. Inspireerivad aiad viivad meid edasi.
Loe lähemalt »

TAIMELAADAD 2017

Taimesõpradele meeldib ikka suviti taimelaatadel ja lillepäevadel käia. Sageli just selleks, et oma ala asjatundjatega kokku saada, nõu küsida või kogemusi vahetada. Siit leiad suuremate taimelaatade toimumisajad 2017. aastal, mille saabumist paljud taimehuvilised ootavad.
Loe lähemalt »

Leia üles uued liitunud iluaiad!

Selle aasta alguses on andmebaasiga liitunud mitmed uued aiad ja neid lisandub nagu seeni pärast vihma Eesti kaardile. Millistes Eestimaa osades on liitujaid kõige rohkem? Selleks uuri kaardiotsinguga Eesti kaarti, kus on aiad kenasti peale märgitud.
Loe lähemalt »

Alguse saab põnev artiklite sari iluaedadest

Igal kuul tutvustame siin lehel ühte andmebaasi iluaeda ja selle omanikke pikemalt. Esimene lugu ilmub õige pea.
Loe lähemalt »

Näitus

Tallinn

19-27. november on avatud Tallinna Botaanikaaias näitus `Nõiataimed`. Näitusel esitletakse erinevate rahvaste maagilisi taimi, kus lisaks meie ja meie esivanemate poolt austatud pihlakale, kadakale, pärnale, lepale, sarapuule jt on võimalik lähemalt tutvuda ka paljude eksootiliste väetaimede võlujõuga.
Loe lähemalt »

Näitus 'Botaanika- kollektsioonid sõjas'

Tartu

Näitus "Botaanikakollektsioonid sõjas" on seotud eelkõige Akadeemilise pärandi päeva tähistamisega Tartu Ülikoolis 17. ja 18. novembril. Käsitleme selle näitusega II maailmasõja ajal toimunut Tartu botaanikaaias: botaanikaaia kasvuhooned said 1943. aasta 27. jaanuaril Tartule sooritatud õhurünnakus suuri purustusi, hukkus botaanikaaeda juhtinud professor Teodor Lippmaa.
Loe lähemalt »
Prev. Next

Artiklid

Romantiline Portselaniaed Muhus

Riima Randviir loob enda ümber kaunist muinasjuttu- nii oma aias kui maalitud portselannõudel. Tema Muhus asuvat aeda külastades peatub aeg ja hinge voolab rahu. Mis on selle imelise muinasjutu saladus?
Loe lähemalt »

Armastusega rajatud aed

Kaunis ja isikupärane aed Paikusel on kujunenud kahe usina naise – ema ja tütre aastatepikkuse töö tulemusena. Sellesse keskmise suurusega eramuaeda mahub natuke kõike- kauneid vaateid, boheemlaslikke ja ootamatuid taimekombinatsioone ning põnevaid ja praktilisi lahendusi.
Loe lähemalt »

Kui peenar ootamas on suvekodus...

Seekordse loo pühendame kõigile, kes oma armsa aiaga iga päev ei kohtu, vaid keda seob pikamaasuhe oma taimedega. Helle ja Aini suvekodu asub Viljandimaal ning ühiste jõududega on nad 2200 ruutmeetrile loonud kauni vabakujulise aia, koos veesilmade ja põnevate arhitektuursete aiaelementidega.
Loe lähemalt »

Vähese hooldusega looduslähedane peenar

Kui soovite aias vähem hooldustöödele aega kulutada ja nautida rohkem kord tehtut, siis võiksite katsetada segunenud taimi ehk maatrikseid.
Loe lähemalt »

Lepiku-Mardi talu kollektsioonaed on avastamist väärt

Lepiku-Mardi talu kollektsioonaias kasvavate taimede nimekiri on aukartust äratav. Aia teeb veelgi erilisemaks see, et perenaine Viivi on suutnud neist suurest hulgast eri taimedest kauneid kooslusi luua.
Loe lähemalt »

Mikko talu inglise stiilis iluaed

Veebruarikuine aia lugu viib meid kahe hektari suurusesse Mikko talu iluaeda Põlvamaal. Inglise stiilis kujundatud taluaed asub looduslikult kauni pinnareljeefiga kohas, pakkudes imelisi vaateid isikupäraselt kujundatud istutusaladele ning ümbritsevale loodusele. Mikko talu perenaine Anneli Patrail räägib meile oma aednikuks kasvamise loo ning oma kogemustest Inglise stiilis aia rajamisel ja hooldamisel.
Loe lähemalt »

Maie Aed - aed püsilillede armastajatele

Pärnumaal Paikuse alevikus asub inglise stiilis iluaed, mille iseloomustamiseks aiakülastajad vaid ülivõrdes kiidusõnu kasutavad. Asjatundjad on nimetanud seda aeda kui aiandusalaseks käsiraamatuks, millest saab õppida piiratud suurusega eramukrundi oskuslikku kujundust. Saame lähemalt tuttavaks Maie Vridolini ja tema iluaiaga, mida teatakse kui Maie Aeda.
Loe lähemalt »

Teresa Lepikovi iiristeküllane koduaed

Meie esimene lugu on Teresa Lepikovist ja tema pere Pähkli talu iluaiast. Teresa on tuntud kui iiriste kollektsionäär. Tema aeda külastades võib nautida rõõmsat värvide mängu suurtel istutusaladel. Nimelt on Tartumaal asuva talu kahe hektari suuruse iluaia lillekollektsioonis üle tuhande taksoni püsikuid. Lisaks on kollektsioonis ligi paarisada liiki ja sorti põnevaid leht- ja okaspuid, mis ka püsikupeenardele oma vormide ja värvidega lisa annavad.
Loe lähemalt »

Mis nägu on iluaed sügisel?

Sügisel on hea aeg vaadata üle oma iluaed kriitilise pilguga. Kas aeda valitud püsikute, põõsaste ja puude seas on neid, kes pakuvad ka praegu meile õisi ja värve või on aed selleks aastaks närbunud ja kustunud? Ka peale esimesi sügisesi külmi võib veel aed meile palju pakkuda, kui vaid valime sobivad taimed. Artiklist leiate konkreetseid näiteid taimedest, mis sügisel meile silmailu pakuvad.
Loe lähemalt »

Mida silmas pidada taimeostul

Suur taimede osturalli algab soojade ilmade tulekuga. Me kõik soovime koju toodud püsikutele, ilupuudele ja põõsastele pikka iga. Ometigi juhtub ikka nii, et järgmiseks kevadeks on mõni hoolealustest hukka saanud. Toome siinkohal mõned praktilised soovitused, mida taimi soetades oleks oluline silmas pidada. Nii säästate raha ja kallist aega.
Loe lähemalt »
Prev. Next

Sündmused

Koolitus:Too koduaeda hea energia

28.04.2018 - 28.04.2018

Laupäeval, 28. aprillil õpetab feng-shui asjatundja, nõustaja ja koolitaja Siret Seeder, kuidas kujundada koduaed nii, et seal viibides oleks hea olla ja aed toetaks positiivselt meie elu kõiki valdkondi.
Loe lähemalt »

Võhma IX Lillepäev

13.05.2018 - 13.05.2018

Võhma Vaba Aja Keskuse saalis kaunis näitus "Kevad aias". Päeva lõpus toimub näitusel olevate taimede oksjon. Silmailu rikastab imekaunid lõikelilled. Väljas toimub taimelaat.
Loe lähemalt »

Jüri Annisti loeng: " Mida teha, kui taimi kiusab kloroos?"

15.05.2018 - 15.05.2018

Teisipäeval, 15.mail algusega kell 18.00 jagab oma teadmisi aednik Jüri Annist Calmia Istikuärist OÜ. Loengu teemad: kloroosi tekkimise põhjustest ja selle avaldumise viisidest ja taime abistamise võimalustest. Lisaks räägib Jüri Annist uuematest okaspuu sortidest.
Loe lähemalt »

Türi 41. Lillelaat

18.05.2018 - 20.05.2018

Juba aastakümneid algab kevadine aiatööde tippaeg Eestimaa aedades Türi Lillelaadaga, mida peetakse Türil, Kalevi tänava väljakutel. Saadaval on laias valikus istikuid ja taimi nii tarbe- kui iluaeda, aiatarbeid, töövahendeid ja käsitöötooteid.
Loe lähemalt »

Tallinna X. Lillefestival

25.05.2018 - 24.08.2018

Tallinna linn ja Kadrioru Park korraldavad 25. maist 24. augustini Tornide väljaku pargis X rahvusvahelise lillefestivali. 2018. aastal tähistab Eesti Vabariik 100. sünnipäeva, Kadrioru lossi- ja pargiansambel saab 300 aastaseks, toimub 10. rahvusvaheline Tallinna lillefestival!
Loe lähemalt »

Pärnu Taimelaat, kevad

25.05.2018 - 26.05.2018

25-26. mail toimub Vallikääru aasal kevadine Pärnu Taimelaat.
Loe lähemalt »

Kuressaare aiandus- ja lillepäevad

25.05.2018 - 26.05.2018

25-26.mail toimuvad Kuressaare aiandus- ja lillepäevad, mis on iga kevadine, traditsiooniline kogu pere üritus.
Loe lähemalt »

Põlvamaa AVATUD AIAD

27.05.2018 - 27.05.2018

Põlvamaa 5 kaunist aeda avavad 27. mail juba teist aastat järjest ühiselt oma väravad.
Loe lähemalt »

Euroopa Aiad 2018

01.06.2018 - 03.06.2018

Eesti Muinsuskaitse Selts kutsub aiaomanikke avama oma aedu 1– 3. juunini toimuvatel Euroopa kultuuripärandiaasta programmi kuuluvatel avatud aedade päevadel.
Loe lähemalt »

TÜ Botaanikaaia AIAPÄEV

02.06.2018 - 02.06.2018

2. juunil toimub Tartu Ülikooli Botaanikaaias igaaastane Aiapäev. Toimuvad loengud ning samuti on võimalik osta tunnustatud puukoolide ja taimekasvatajate käest taimi.
Loe lähemalt »
Prev. Next